Skip to main content
The Higher Education CARNET Users Conference - THECUC2023 Digital Transformation of Higher Education: Innovations for the Future of Learning & Teaching

Full Program »

Dan u životu jednog sistemca (45 min)

Digitalizacijom kompletnog društva, a time i sveučilišta i njihovih sastavnica, život jednog sistemca uvelike se promijenio u posljednjih desetak godina. Iako se već tada činilo nezamislivo da sve te poslove obavlja jedna osoba, danas nam je to gotovo i teže pojmiti. Ovim BoF-om CARNET sistem inženjerima dajemo platformu za razmjenu iskustava i ideja vezanih uz primjenu računalno komunikacijskih tehnologija na njihovim ustanovama i svakidašnjem poslovanju kroz dijalog kojeg će nizom pitanja potaknuti Tina Marković i Antonia Strunje. Ove dvije djelatnice CARNET-a s iznimnim iskustvom u korisničkoj podršci, još s početkom 2000-tih godina upoznale su se s pitanjima koja muče svakog sistemca. Danas, gotovo 20 godina kasnije, nakon mnogo završenih projekata i implementiranih usluga, voljele bismo obnoviti stare mostove, upoznati vas i povezati te prepoznati potrebe i vizije sistemaca koji danas rade na ustanovama i s kojima ćemo blisko surađivati kroz projekt e-Sveučilišta. Jedan od ciljeva projekta je i podizanje digitalne zrelosti akademske zajednice kroz opremanje i edukaciju. Ova diskusija će pomoći u osvještavanju aktivne uloge CARNET sistem inženjera u procesu kreiranja digitalne transformacije, a sudionici će s nje ponijeti vrijedna iskustva i rješenja koja će moći primijeniti u svojim radnim sredinama i poslovnim procesima. Na ovaj BoF su dobrodošli svi dionici uključeni u projekt, makar kako bi osvijestili koliko je bitna i nezamjenjiva uloga sistemca na svakoj ustanovi.

Tina Marković
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET
Croatia

Tina Marković voditeljica je CARNET-ovoh Helpdeska. Posjeduje višegodišnje iskustvo u vođenju europskih projekata te u provođenju projektnih aktivnosti koje imaju za cilj popularizirati primjenu informacijsko komunikacijske tehnologije u obrazovanju te integraciju inovativnih metoda u učenju i poučavanju. Zadnjih pet godina vodi projekte Scientix i DOTS(Development of transversal skill in STEM) čiji je cilj popularizacija prirodoslovnih predmeta kod nastavnika osnovnih i srednjih škola te stvaranje zajednice praktičara svih STEM nastavnika u zemljama članicama EU. Članica je i programskog odbora Znanstvenog piknika u kojem CARNET sudjeluje od 2015. godine kao jedan od organizatora. U projektu e-Škole sudjeluje u dijelu koji se bavi uređenjem i opremanjem Regionalnih obrazovnih centara (ROC) u 15 škola odabranih putem javng poziva. Diplomirala je na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu, smjer Poslovna informatika. Završila je CARNET-ovu E-learning akademiju i stekla licencu projektnog menadžera.

Antonia Strunje
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET
Croatia

Antonia Strunje radi na mjestu višeg suradnika u Odjelu podrške korisnicima u CARNET-u. Suradnja s ustanovama članicama, briga oko servisa i usluga te njihova implementacija na ustanove čine okosnicu na kojoj se bazira njen posao. Veliko iskustvo rada sa školama i fakultetima stekla je sudjelovanjem na raznim projektima (e-Dnevnik, e-Upisi, e-Škole, e-Sveučilišta) kroz koje je napravljen napredak u implementaciji informacijsko komunikacijskih tehnologija u obrazovni i visokoškolski sustav Republike Hrvatske. Sustavnom analizom prati kvalitetu rada CARNET-ovog Helpdeska te daje smjernice za poboljšanje CARNET-ovih usluga kao i same podrške. Diplomirani je filozof i profesor povijesti, a uz razne certificirane programe završila je i CARNET-ovu E-learning akademiju.

Participants' prior knowledgePotrebno predznanje: Nisu potrbna.

Learning outcomes / Ishodi učenja: Osvještavanje aktivne uloge CARNET sistem inženjera u procesu kreiranja digitalne transformacije visokoškolskih ustanova, kao razmjena kontakata i iskustava koja će moći implementirati u poslovne procese svojih ustanova.

 


Powered by OpenConf®
Copyright ©2002-2022 Zakon Group LLC